Badania kliniczne Otyłość

Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z programu:

Osoby, które mają nadwagę lub chorują na otyłość oraz towarzyszące choroby współistniejące; m.in.: choroby sercowo-naczyniowe, choroby układu krążenia, choroba zwyrodnienia stawu kolanowego.

Badanie kliniczne
źródło: clinicaltrials.gov
Badanie 1
Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w formularzu.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

Czym jest otyłość

Otyłość jest chorobą określaną mianem globalnej epidemii, charakteryzującą się nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, czego konsekwencją jest rozwój powikłań metabolicznych i  niemetabolicznych oraz pogorszenie jakości życia. Biorąc pod uwagę postępujący charakter choroby, skuteczne leczenie najlepiej rozpocząć już w fazie nadwagi z podejściem dostosowanym do indywidualnych potrzeb chorego. Dane pokazują, że już dwóch na trzech dorosłych Polaków ma nadwagę lub jest otyłych. Za czynniki odpowiedzialne za powstanie i rozwój choroby przyjmuje się czynniki genetyczne, metaboliczne, psychologiczne i środowiskowe. Nadmierna masa ciała zwiększa ryzyko wystąpienia m.in. takich chorób, jak: cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, bezdech senny, czy zaburzenia gospodarki lipidowej. Otyłość przyczynia się również do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów.

Podstawowa tabela BMI dla dorosłych:
do 18,5 – niedowaga,
18,5–24,9 – waga prawidłowa,
25–29,9 – nadwaga,
30–34,9 – otyłość pierwszego stopnia,
35–39,9 – otyłość drugiego stopnia,
powyżej 40 – otyłość trzeciego stopnia.

Inne badania kliniczne

Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.

Formularz kontaktowy

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji

Badania kliniczne