Clinical trials Łysienie plackowate dzieci i młodzieży

It is important to remember that every drug available in pharmacies has been evaluated in clinical trials.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z badania klinicznego:

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6 - 18 lat z rozpoznaniem łysienia plackowatego

Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas uzupełnioną ankietę z pytaniami, która znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w ankiecie.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista z obszaru psychiatrii oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

What is łysienie plackowate

Łysienie plackowate to przewlekłe schorzenie zapalne obejmujące mieszki włosowe. Utrata włosów zachodzi wskutek toczących się w bezpośrednim otoczeniu mieszków przewlekły proces zapalny. Nie całkiem znana jest jednak przyczyna łysienia plackowatego. Zakłada się podłoże psychogenne (stany napięcia emocjonalnego u dziecka), podłoże autoimmunologiczne (współistnienie niektórych chorób autoimmunologicznych), a także podłoże genetyczne (około 30% pacjentów ma dodatni wywiad rodzinny).Łysienie plackowate prowadzi do pojawienia się łysych ognisk na skórze głowy (w formie okręgów) bądź nawet doprowadza do całkowitego wyłysienia – łącznie z utratą brwi, rzęs i całego owłosienia na ciele. Do głównych przyczyn łysienia u dzieci zalicza się choroby wrodzone czy też genetyczne. Za wypadanie włosów u dzieci mogą również odpowiadać odchylenia łodygi włosa i dermatozy prowadzące do przerzedzania się włosów. Najczęściej występującą odmianą zaburzenia u maluchów jest właśnie łysienie plackowate.

Other Clinical Trials

Check what tests we are currently conducting in our facility.

Contact form

if you are interested participation in a clinical trial - submit your form to recruiting department

Clinical trials