Badania kliniczne Cukrzyca

Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z programu:

Osoby, u których potwierdzono cukrzycę

Badanie kliniczne
źródło: clinicaltrials.gov
Badanie 1
Badanie 2

Bezpłatne konsultacje - Dni otwarte

Chcesz skonsultować swój stan zdrowia oraz bezpłatnie zasięgnąć opinii lekarza specjalisty?

W ośrodku Centrum Badań Klinicznych PI-House lekarze specjaliści z obszaru diabetologii prowadzą bezpłatne konsultację dla pacjentów chorujących na cukrzycę, zainteresowanych nowymi programami terapeutycznymi.

Każda osoba może się z nami skontaktować wysyłając do nas swoje zgłoszenie on-line.

Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas uzupełnioną ankietę z pytaniami, która znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w ankiecie.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista z obszaru diabetologii oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

Czym jest cukrzyca

Cukrzyca, jest choroba metaboliczną, która objawia się nieprawidłowym stężeniem glukozy we krwi pacjenta. W chorobie trzustka nie produkuje wystarczającej ilości insuliny lub produkowana insulina nie jest prawidłowo wykorzystywana przez komórki ciała. Do wystąpienia cukrzycy przyczyniają się zarówno predyspozycje genetyczne, jak i czynniki środowiskowe. W rozwoju niektórych typów cukrzycy kluczową rolę odgrywają złe nawyki żywieniowe. Objawy choroby zależą od stopnia uszkodzenia komórek trzustkowych lub tempa rozwoju oporności organizmu na insulinę. Zależą także od typu cukrzycy. Niekontrolowana prowadzi do wielu groźnych dla zdrowia i życia powikłań. Leczenie cukrzycy to nie tylko normowanie poziomu cukru we krwi, ale również zapobieganie powikłaniom.

Inne badania kliniczne

Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.

Formularz kontaktowy

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji

Badanie kliniczne
źródło: clinicaltrials.gov
Badanie 1
Badanie 2
Badanie 3
Badanie 4

Badania kliniczne