Badania kliniczne Choroba zwyrodnienia stawu kolanowego

Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z programu:

Osoby, u których potwierdzono zwyrodnienie stawu kolanowego.

Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas uzupełnioną ankietę z pytaniami, która znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w ankiecie.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

Czym jest zwyrodnienie stawu kolanowego

Choroba zwyrodnieniowa stawów może dotyczyć nawet 20% mieszkańców Polski. Częściej występuje ona u osób starszych. Wiele osób z tego powodu zmaga się z codziennym bólem utrudniającym poruszanie się, przyjmuje często leki przeciwbólowe i zgłasza na konsultacje lekarskie. W badaniu rentgenowskim stawów kolanowych stwierdza się zwężenie szpary stawowej i obecność geod.
Oferowane przez współczesną medycynę metody leczenia to podawanie leków w iniekcji do stawu kolanowego lub operacja wymiany stawu kolanowego na sztuczny. Do leczenia wprowadza się coraz lepsze leki dostawowe, które umożliwiają znaczne zmniejszenie dolegliwości i odroczenie zabiegu na wiele lat.

Inne badania kliniczne

Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.

Formularz kontaktowy

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji

Badanie kliniczne
źródło: clinicaltrials.gov
Badanie 1

Badania kliniczne