Badania kliniczne Depresja
Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.
Objawy depresji
U osoby chorującej na depresję występują takie objawy jak; smutek, płaczliwość, zobojętnienie, bezsenność, negatywne spojrzenie na swoje życie i otaczający świat, zaniżone poczucie własnej wartości, czy stany lękowe. M. in. to te odczucia powinny skłonić nas do wizyty u specjalisty.
Jak rozpoznać depresję:
Szczególnym zainteresowaniem należy objąć osoby, u których zaobserwowano znaczne obniżenie nastroju, niekontrolowane wybuchy agresji, apatię, zbyt emocjonalne podejście do niektórych aspektów. Jeśli w swoim otoczeniu masz osobę, która wykazuje znaczące sygnały, powinna zostać skierowana do lekarza, który oceni stan zdrowia, postawi diagnozę oraz wyznaczy kierunek leczenia.
Jak walczyć z depresją
Leczenie depresji odbywa się przy użyciu środków farmakologicznych, jak i psychoterapii. Wczesna diagnoza oraz podjęcie leczenia zaburzeń depresyjnych mają ogromne znaczenie dla zdrowia chorego. Wsparcie ze strony naszych bliskich jest również bardzo ważną częścią przebiegu leczenia.
Udział w badaniu klinicznym:
Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.
Kto może skorzystać z programu:
Osoby, u których potwierdzona została depresja z bezsennością.
Bezpłatne konsultacje - Dni otwarte
Chcesz skonsultować swój stan zdrowia oraz bezpłatnie zasięgnąć opinii lekarza specjalisty?
W ośrodku Centrum Badań Klinicznych PI-House lekarze specjaliści z dziedziny psychiatrii prowadzą bezpłatne konsultację dla pacjentów chorujących na depresję zainteresowanych nowymi programami terapeutycznymi.
Zgłoszenie
Rozmowa z lekarzem
Decyzja
Czym jest depresja
Depresja jest bardzo często występującym zaburzeniem psychicznym, polega na obniżeniu nastroju pacjenta co poważnie zakłóca codzienne funkcjonowanie. Osoba depresyjna odczuwa takie emocje jak smutek, utrata przyjemności, negatywne spojrzenie na swoje życie i otaczający świat. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do występowania depresji, m.in.; sytuacje i wydarzenia życiowe, zachowania, obecność poważnej, przewlekłej choroby i wiele innych. Wczesna diagnoza i leczenie zaburzeń depresyjnych mają ogromne znaczenie. Jeśli zauważasz pogarszający się nastrój u siebie lub u kogoś z bliskich osób, warto zasięgnąć porady lekarza specjalisty w dziedzinie psychiatrii.
Inne badania kliniczne
Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.
Formularz kontaktowy
Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji