Badania kliniczne Trądzik

Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z programu:

Osoby, u których potwierdzono trądzik.

Badanie kliniczne
źródło: clinicaltrials.gov
Badanie 1
Badanie 2
Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w formularzu.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista z obszaru dermatologii oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

Czym jest trądzik

Trądzik zwyczajny jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Dotyczy ponad 80% osób w wieku dojrzewania oraz młodych dorosłych.  Przyczyna choroby jest złożona. W zależności od stopnia  nasilenia charakteryzuje się występowaniem zaskórników oraz zmian zapalnych (grudki, krosty, cysty) mogących ustępować z pozostawieniem blizn i przebarwień.
Zmiany skórne najczęściej zlokalizowane są na twarzy, rzadziej na plecach, klatce piersiowej lub w innej lokalizacji. W większości przypadków trądzik ma łagodny lub umiarkowany przebieg i może być skutecznie leczony za pomocą terapii miejscowej.
U około 15% chorych przebieg jest ciężki i może wiązać się z występowaniem trwałych powikłań, takich jak blizny i przebarwienia, stąd też leczenie powinno zostać wprowadzone jak najwcześniej. Trądzik zwyczajny ma istotny wpływ na strefę emocjonalną i może wyraźnie obniżać jakość życia pacjentów.

Inne badania kliniczne

Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.

Formularz kontaktowy

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji

Badania kliniczne