Badania kliniczne Schizofrenia u dzieci

Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z programu:

Osoby, u których rozpoznano schizofrenię.

Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w formularzu.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista z obszaru psychiatrii oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

Czym jest schizofrenia

Rozpoznanie schizofrenii u dzieci jest trudne, szczególnie w młodszym wieku. Schizofrenia jest zaburzeniem z obszaru zdrowia psychicznego, której charakterystyczne objawy pojawiają się najczęściej w wieku około 30-tego roku życia. Czy choroba dotyka tylko osoby dorosłe? Nie. Coraz więcej uwagi poświęca się ostatnio diagnozowaniu choroby schizofrenii u dzieci i młodzieży. Trzeba podkreślić, że mimo podobieństw symptomów, to jednak w przypadku dzieci są one zdecydowanie zmienne i mają niespecyficzny charakter. Należy również podkreślić, że im wcześniejszy wiek zachorowania, tym bardziej niespecyficzne objawy mogą towarzyszyć manifestacji klinicznej choroby.
Im młodsza grupa pacjentów, tym częściej początek jest powolny i podstępny, z zwiększającym się wycofaniem i symptomami negatywnymi. Pogorszenie funkcjonowania, izolacja społeczna czy zmiana zachowania to niespecyficzne objawy, które wymagają szczegółowej oceny z uwzględnieniem schizofrenii w diagnozie. Objawami, które często jako pierwsze zwracają uwagę otoczenia, są zachowania trudne, niejednokrotnie uznawane za opozycyjne, które jednak są skutkiem zaburzonego postrzeganie rzeczywistości.

Inne badania kliniczne

Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.

Formularz kontaktowy

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji

Badania kliniczne