Badania kliniczne Ciężki wyprysk rąk

Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z programu:

Osoby z rozpoznaniem ciężkiego wyprysku rąk

Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w formularzu.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista z obszaru dermatologii oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

Czym jest ciężki wyprysk rąk

Ciężki przewlekły wyprysk rąk, to schorzenie, które w dużym stopniu wpływa na jakość życia chorych, jest powodem stygmatyzacji, a także powoduje różnego rodzaju uciążliwe dolegliwości takie jak m.in. świąd, pieczenie skóry, a niejednokrotnie i ból. Szacuje się, że około 10 proc. pacjentów zgłaszających się do dermatologa ma właśnie takie problemy ze skórą. Mają zaczerwienione, swędzące ręce, na których pojawiają się stany zapalne, wysypka rąk, złuszczenia, obrzęki i pęknięcia naskórka. Sytuacja chorych zależy od stopnia ciężkości wyprysku. U około 5-7 proc. chorych na zapaleniem skóry rąk objawy są przewlekłe lub ciężkie, a 2-4 proc. przypadków o ciężkim przebiegu jest opornych na tradycyjne leczenie miejscowe (maści sterydowe). W pierwszej kolejności należy ustalić co jest czynnikiem wywołującym chorobę, dzięki temu można postawić diagnozę i wprowadzić odpowiednie leczenie. Ciężki wyprysk rąk często ma charakter przewlekły, brak jasnej i wcześnie postawionej diagnozy mocno osłabia proces leczenia.
Grupy zawodowe narażone na przewlekły wyprysk rąk. Do grup zawodowych zagrożonych przewlekłym wypryskiem rąk zalicza się: pielęgniarki, lekarzy, fryzjerów, pracowników gastronomi, budowlańców, mechaników samochodowych, czy osoby zawodowo zajmujące się sprzątaniem.

Inne badania kliniczne

Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.

Formularz kontaktowy

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji

Badania kliniczne