Badania kliniczne Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z programu:

Osoby, u których potwierdzona została choroba afektywna dwubiegunowa

Badanie kliniczne
źródło: clinicaltrials.gov
Badanie 1
Badanie 2
Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w formularzu.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista z obszaru psychiatrii oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

Czym jest ChAD

Choroba afektywna dwubiegunowa, jest zaburzeniem nastroju, w którym osoby chore doświadczają okresu podwyższonego nastroju – jest to tzw. epizod maniakalny – i okresu obniżonego nastroju – wówczas jest to epizod depresyjny. Objawy choroby występują często w okresie dojrzewania, w większość przypadków pacjent miał pierwsze epizody przed ukończeniem 21 roku życia. Przebieg choroby ma charakter nawracający. W trakcie diagnozy należy zwrócić uwagę na objawy takie jak; nadmierna radość, rozpierająca energia, ciągła gonitwa myśli. Takie objawy mogą występować przy epizodzie maniakalnym. W drugim okresie choroby zauważalne są u pacjenta, bardzo niski nastrój, brak zainteresowania i odczuwania przyjemności z większości wykonywanych czynności, smutek, pustka.
Osoby, które podejrzewają u siebie, bądź bliskich osób, objawy choroby powinny zasięgnąć opinii lekarza specjalisty w dziedzinie psychiatrii.

Inne badania kliniczne

Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.

Formularz kontaktowy

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji

Badania kliniczne