Badania kliniczne Choroba Afektywna Dwubiegunowa
Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.
Udział w badaniu klinicznym:
Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.
Kto może skorzystać z programu:
Osoby, u których potwierdzona została choroba afektywna dwubiegunowa
Zgłoszenie
Rozmowa z lekarzem
Decyzja
Czym jest ChAD
Choroba afektywna dwubiegunowa, jest zaburzeniem nastroju, w którym osoby chore doświadczają okresu podwyższonego nastroju – jest to tzw. epizod maniakalny – i okresu obniżonego nastroju – wówczas jest to epizod depresyjny. Objawy choroby występują często w okresie dojrzewania, w większość przypadków pacjent miał pierwsze epizody przed ukończeniem 21 roku życia. Przebieg choroby ma charakter nawracający. W trakcie diagnozy należy zwrócić uwagę na objawy takie jak; nadmierna radość, rozpierająca energia, ciągła gonitwa myśli. Takie objawy mogą występować przy epizodzie maniakalnym. W drugim okresie choroby zauważalne są u pacjenta, bardzo niski nastrój, brak zainteresowania i odczuwania przyjemności z większości wykonywanych czynności, smutek, pustka.
Osoby, które podejrzewają u siebie, bądź bliskich osób, objawy choroby powinny zasięgnąć opinii lekarza specjalisty w dziedzinie psychiatrii.
Inne badania kliniczne
Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.
Formularz kontaktowy
Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji