Badania kliniczne Atopowe zapalenie skóry​ u dzieci

Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.

Udział w badaniu klinicznym:

Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.

Kto może skorzystać z programu:

Osoby, u których potwierdzono atopowe zapalenie skóry

Bezpłatne konsultacje - Dni otwarte

Chcesz skonsultować zmiany skórne u Twojego dziecka oraz bezpłatnie zasięgnąć opinii lekarza specjalisty?

Centrum Badań Klinicznych PI-House prowadzi bezpłatne konsultacje dermatologiczne dla pacjentów dorosłych oraz dzieci chorujących na atopowe zapalenie skóry w stopniu umiarkowanym do ciężkiego.

Każda osoba może się z nami skontaktować wysyłając do nas swoje zgłoszenie on-line.

Zgłoszenie
Rozpocznij swoje zgłoszenie wysyłając do nas formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy informacje udzielone w formularzu.
Rozmowa z lekarzem
Następnym krokiem będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym. Na wizycie osobistej, w ramach bezpłatnej konsultacji, lekarz specjalista z obszaru dermatologii oceni Twój stan zdrowia, przeprowadzi rozszerzony wywiad medyczny dotyczący Twojej choroby oraz omówi bieżące wyniki.
Decyzja
Zanim zdecydujesz się na bezpłatne leczenie w ramach programu klinicznego, lekarz prowadzący konsultację skrupulatnie i dokładnie przedstawi Ci szczegóły badania.

Czym jest atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS) najczęściej rozpoznawane jest w dzieciństwie, uważa się, że 60% wszystkich przypadków ma początek w pierwszym roku życia. Jednak atopia dotyczy również osoby dorosłe. Skłonność do stanów zapalnych skóry najczęściej jest dziedziczna, ale i środowisko zewnętrzne ma ogromny wpływ na występowanie i intensywność objawów choroby. Osoba z atopowym zapaleniem skóry musi zwracać uwagę na ubrania, by struktura materiału nie raniła skóry. Również stres ma wpływ na przebieg i intensywność objawów. W celu rozpoznania choroby należy zwrócić uwagę na objawy takiej jak; suchość skóry, rumień na twarzy, świąd skóry, nadwrażliwość i skłonność do podrażnień skóry. Kiedy dyskomfort odczuwany jest przez dłuższy czas, należy koniecznie skonsultować te objawy z lekarzem dermatologiem.

Inne badania kliniczne

Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.

Formularz kontaktowy

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji

Badanie kliniczne
źródło: clinicaltrials.gov
Badanie 1

Badania kliniczne