Badania kliniczne Trądzik
Trzeba pamiętać o tym, że każdy dostępny w aptekach lek był oceniany w badaniach klinicznych.
Udział w badaniu klinicznym:
Lekarz prowadzący konsultacje podejmuje, na podstawie zebranych informacji, ostateczną decyzję o możliwości Twojego uczestniczenia w badaniu. Należy również pamięć, że udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili oraz na każdym etapie badania można wycofać swój udział z programu.
Kto może skorzystać z programu:
Osoby, u których potwierdzono trądzik.
Zgłoszenie
Rozmowa z lekarzem
Decyzja
Czym jest trądzik
Trądzik zwyczajny jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Dotyczy ponad 80% osób w wieku dojrzewania oraz młodych dorosłych. Przyczyna choroby jest złożona. W zależności od stopnia nasilenia charakteryzuje się występowaniem zaskórników oraz zmian zapalnych (grudki, krosty, cysty) mogących ustępować z pozostawieniem blizn i przebarwień.
Zmiany skórne najczęściej zlokalizowane są na twarzy, rzadziej na plecach, klatce piersiowej lub w innej lokalizacji. W większości przypadków trądzik ma łagodny lub umiarkowany przebieg i może być skutecznie leczony za pomocą terapii miejscowej.
U około 15% chorych przebieg jest ciężki i może wiązać się z występowaniem trwałych powikłań, takich jak blizny i przebarwienia, stąd też leczenie powinno zostać wprowadzone jak najwcześniej. Trądzik zwyczajny ma istotny wpływ na strefę emocjonalną i może wyraźnie obniżać jakość życia pacjentów.
Inne badania kliniczne
Sprawdź jakie badania obecnie prowadzimy w naszej placówce.
Formularz kontaktowy
Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w badaniu klinicznym – prześlij swój formularz do działu rekrutacji